• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Przygotowania do Wielkanocy w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!
  W tym tygodniu rozpoczęliśmy nowy temat jakim jest „Wielkanoc”. Wspólnie rozmawialiśmy o tradycjach i symbolach tego święta. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i opowiadały o tym, jak święta wyglądają w Ich domach. „Króliczki” dowiedziały się czym jest święconka oraz co powinno znaleźć się w tradycyjnym koszyczku wielkanocnym.  Nie zabrakło oczywiście opowieści o Zajączku Wielkanocnym, który w różnych miejscach zostawia dla dzieci słodycze i prezenty. Całotygodniowe rozważania na temat Wielkanocy urozmaiciliśmy sobie wspaniałą wycieczką do zagrody żubrów w Jankowicach. Dzieci w znakomitych nastrojach przeszły całą ścieżkę edukacyjną jaka czekała na nie w zagrodzie. Następnie „Króliczki” zobaczyły film edukacyjny przygotowany przez Nadleśnictwo Kobiór, z którego dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących pracy leśnika. Na koniec wycieczki mogliśmy zobaczyć stado żubrów, które ku naszej radości, podeszło pod samo ogrodzenie prezentując swoje pyzy (prawidłowa nazwa nosa żubra). Bardzo dziękujemy Tatusiowi naszej Kalinki, który towarzyszył nam podczas wycieczki i podzielił się z nami swoją wiedzą.
  W środę gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Tychach, którzy w ramach podstaw przedsiębiorczości spędzili dzień w naszej instytucji obserwując  pracę nauczycieli. Przygotowali ciekawe zajęcia dla dzieci i słodką niespodziankę.
  W piątek podsumowaliśmy cały aktywny tydzień oraz rozmawialiśmy na temat poniedziałku, kiedy to nasze przedszkole odwiedzą najważniejsi gości czyli Rodzice naszych „Króliczków”. Dzieci bardzo czekają na ten dzień!  My również mamy nadzieję, że wszystko uda się tak, jak sobie to zaplanowałyśmy.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Aleksandra Klimek