• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Przygotowania do letniej wyprawy w „Pszczółkach” i „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice, tematem minionego tygodnia były nasze przygotowania do letniej wyprawy. Na zajęciach, w których wzięły udział „Pszczółki” i „Tygryski” bawiliśmy się w zabawę dydaktyczną „wielkie pakowanie”. Wspólnie zastanawialiśmy się, gdzie możemy pojechać na wakacje czy letnią wyprawę. Dzieci zgodnie stwierdziły, że możemy wyjechać nad morze czy w góry, a także wybrać się nad jezioro, do lasu na piknik czy pod namiot. Każde miejsce, w które chcemy pojechać wymaga od nas odpowiedniego spakowania się- inne rzeczy zabierzemy w góry, a inne nad morze. Dzieci dopasowywały i segregowały rzeczy znajdujące się w naszym wakacyjnym plecaku, także ze względu na pogodę. Były tam okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania, strój kąpielowy, płaszcz przeciwdeszczowy, kalosze, klapki. Powiedzieliśmy także, że w góry warto zabrać ze sobą coś, co doda nam energii w górskich wędrówkach, najlepiej gorzką czekoladę. Dzieci zajrzały także do apteczki, która powinna być niezbędnym elementem naszych wypraw, ważne jest, aby znalazły się w niej plasterki, bandaż oraz woda utleniona, potrzebna do dezynfekcji ran. Przypomnieliśmy także o tym jak ważne jest picie odpowiedniej ilości wody, która nawodni nasz organizm w upalne dni oraz nakrycie głowy. Nawiązaniem do letnich wypraw i przyrody było wykonanie letnich „portretów”- buziek. Dzieci siedziały na kocykach w naszym przedszkolnym ogrodzie i wyklejały swoją pracę wykorzystując zebrane trawy, kwiatki czy gałązki. Wszystkie prace  dzieci było bardzo pomysłowe i kreatywne.

  W tym tygodniu dzieci z obu grup najwięcej czasu spędzały w przedszkolnym ogrodzie. Piękna upalna pogoda sprzyjała błogiemu wypoczynkowi na kocykach rozłożonych w cieniu, zabawach w piaskownicy oraz grze w szachy z panem Piotrkiem. Oczywiście dbaliśmy o nakrycia głowy oraz picie wody. Podwieczorek dzieci zjadły także na naszym tarasie. Bardzo smakowały wszystkim pyszne, kolorowe kanapki oraz pizza z serem z sosem czosnkowym przygotowana przez nasze panie z kuchni.W tym tygodniu, w środę pożegnaliśmy także najstarszą grupę naszych przedszkolaków- „Króliczki”. Dzieci zaprezentowały wzruszający program artystyczny, każdemu z rodziców i nauczycieli zakręciła się łza w oku.
  W piątek ,,Pszczółeczki” przywitały kolorowo pierwszy dzień lata! Wykonaliśmy piękną tęcze wyklejając ją plasteliną, słuchając przy tym różnych tęczowych piosenek, takich jak ,,The Rainbow Colours Song” czy ,,The Rainbow Song”.
  Wręczyliśmy sobie również dyplomy za ten rok spędzony razem, za wspólne poszukiwanie przygód i zdobywanie wiedzy w naszym kubusiowym przedszkolu!

  Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

  Pozdrawiamy serdecznie, Magdalena Działoszyńska i Paulina Białoń