• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Podwodny świat w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice! 
  W minionym tygodniu „Tygryski” zajmowały się tematyką pt. „Morskie opowieści” 
  Poniedziałek był dla wszystkich bardzo miłym i radosnym dniem. Powitaliśmy wiosnę. Dzieci w kolorowych opaskach i wiosennych ubraniach od samego rana uczciły ten dzień. Było wiele zabaw z muzyką. Ćwiczyliśmy w ten sposób koordynację wzrokowo – słuchowo – ruchową. Wszyscy bawili się doskonale. Po obiedzie udaliśmy się na długi spacer, na który zabraliśmy przygotowany wcześniej, kolorowy gaik.  
  We wtorek udaliśmy się na basen by doskonalić swoje umiejętności pływackie. Dzieci bardzo lubią tego typu zajęcia. Podczas wtorkowych wyjazdów dzieci nie tylko uczą się jak dobrze pływać czy nurkować, ale również stają się bardziej samodzielne, nabywają odporności. Po powrocie do przedszkola obchodziliśmy Dzień Wody.  
  W środę natomiast poruszyliśmy temat związany z morskimi podróżami. Dzieci dowiedziały się jakimi statkami podróżowano kiedyś, jak wyglądała wyprawa, podczas której wielcy odkrywcy dokonywali przełomowych odkryć geograficznych. Porozmawialiśmy o pierwszej, morskiej wyprawie dookoła świata, którą dowodził Ferdynand Magellan. Z pomocą globusa sprawdziliśmy, jak przebiegały podróże geograficzne słynnych odkrywców, takich jak: Marco Polo, Krzysztof Kolumb, Vasco Da Gama. Dzieci porównywały również dawne środki wodnego transportu z obecnymi. Na zakończenie zajęć dzieci samodzielnie wykonały pracę plastyczną. Kolorowe statki wykonane techniką mieszaną zdobią tablicę przed naszą salą.  
  W czwartek i piątek poświęciliśmy czas na kolejną aktywność plastyczną. Zainspirowani spotkaniem z Panem Konradem, raz jeszcze obejrzeliśmy zdjęcia podwodnych krain i rozpoczęliśmy pracę nad naszymi projektami. Zgodnie ustaliliśmy, że powstaną dwie prace. Jedna wykonana przez dziewczynki, a druga przez chłopców. Dzieci podzieliły się czynnościami, wyłoniły lidera grupy, który czuwał nad całą grupą i projektem. Dzieci były bardzo szczęśliwe i zadowolone z efektów końcowych swojej wspólnej pracy.
  Przez cały tydzień korzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody wychodząc na spacery i do naszego ogrodu. Dodatkowo, w piątek przeprowadziliśmy gimnastykę na naszym tarasie. „Tygryski” wykonywały wszystkie ćwiczenia z ogromnym zaangażowaniem. Było wiele zabawy i uśmiechu. Dzieci wiedzą, że sport to zdrowie! Wszelkie aktywności na zewnątrz doskonale wypełniają nasz czas między wieloma zajęciami dydaktycznymi.
  Dwa tygodnie temu zakładaliśmy naszą własną hodowlę kwiatów i warzyw. „Tygryski” pamiętają o codziennym podlewaniu roślin. Z każdym dniem obserwują zmiany zachodzące w doniczkach.  
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.  
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek