• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Początek marca w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice! 
  Miniony tydzień w grupie „Tygryski” był bardzo pracowity. W poniedziałek podsumowaliśmy zaległy temat „sztuka w architekturze”. Obejrzeliśmy wiele przykładowych zdjęć budowli z całego świata. Między innymi najwyższy budynek na świecie znajdujący się w Dubaju – Burdż Chalifa. Przenieśliśmy się również do Paryża podziwiając Wieżę Eiffla i odwiedziliśmy charakterystyczny budynek Filharmonii w Szczecinie. Nie mogliśmy nie porozmawiać o Taj Mahal w Indiach oraz o słynnym moście Golden Gate w San Francisco. Dzieci dowiedziały się kto to jest architekt i jaką pracę wykonuje. Postanowiliśmy, że i my pobawimy się w architektów i wspólnie zaprojektujemy pewien budynek. I tak w poniedziałek i wtorek nasze zajęcia związane były z architekturą. Zgromadzone pudełka oklejaliśmy kolorowym papierem by później stworzyć z nich wspólną budowlę. „Tygryski” były bardzo zaangażowane w pracę nad wspólnym projektem. Efekt końcowy bardzo spodobał się całej grupie.  

  Na ruch, ruch, ruch jest dzisiaj wielka moda,
  więc ćwicz, ćwicz, ćwicz to dobre jest dla zdrowia,
  a ruch, ruch, ruch jest twoim przyjacielem,
  więc ćwicz, ćwicz w dni powszednie i w niedziele!


  W środę rozpoczęliśmy nowy blok tematyczny związany ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. Utrwaliliśmy poszczególne szczeble piramidy zdrowia, omawiając je nieco bliżej niż dotychczas. Dzieci wysłuchały wiersza M. Brykczyńskiego pt. „Dobrze żyje, kto się myje”, na którego podstawie wykonaliśmy planszę z zasadami higieny osobistej. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach i chętnie wypowiadały się na forum grupy.  
  W czwartek wykonaliśmy wiele ćwiczeń praktycznych oraz w kartach pracy w związku z poznawaniem kolejnej cyfry – „9”.  
  Natomiast w piątek rozmawialiśmy o prawidłowej higienie jamy ustnej, o tym jak ważne są regularne wizyty u stomatologa. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i rozegraliśmy różne scenki, podczas których dzieci wcielały się w osoby poszkodowane oraz w lekarza. Początek marca rozpieszczał nas piękną pogodą. Korzystaliśmy z promieni słonecznych w naszym ogrodzie, spędzając czas na wspólnych zabawach i obserwacjach zmieniającego się otoczenia.  
  W minionym tygodniu swoje urodzinki obchodziła Łucja. Naszej solenizantce składamy raz jeszcze najlepsze życzenia: zdrowia, uśmiechu na każdy dzień i spełnienia wszystkich marzeń.   
  „Tygryski” przygotowały również krótki program artystyczny z okazji odejścia na zasłużoną emeryturę dla Pani Halinki, która opiekowała się naszą salą i była zawsze obecna w życiu codziennym „Tygrysków”. Dzieci przygotowały piosenkę i podziękowania, a na koniec wręczyły laurkę oraz kwiaty. Pani Halinko za wszystko, z całego serca – DZIĘKUJEMY! 
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek