• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Początek maja w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice! 
  Ostatnie dni ubiegłego tygodnia w „Tygryskach” dotyczyły bloku tematycznego „Biało – czerwony maj”.  
  W środę powtórzyliśmy wiadomości dotyczące Świąt majowych. Zapoznaliśmy się z obrazem graficznym liter: „f”, „F”. Dokonywaliśmy analizy i syntezy wyrazowej. Dzieci samodzielnie podawały wyrazy rozpoczynające się poznaną literą oraz wykonywały wiele ćwiczeń w kartach pracy w tym temacie.  
  W czwartek po śniadaniu, całą grupą wyruszyliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 18 w Tychach. Dzieci z zaciekawieniem oglądały teatrzyk w wykonaniu Pani Ani i Pani Oli pt. „Jaś i Małgosia”. Później, uruchomiliśmy naszą wyobraźnię i chętne dzieci dzieliły się swoimi pomysłami na swoje przedstawienie. Z pomocą Pań, dzieci w duetach odtwarzały krótkie scenki. Jesteśmy bardzo dumne z naszych starszaków, za ich aktywność, kreatywność, umiejętność budowania rozbudowanych dialogów. Na koniec zajęć podziękowaliśmy za nowe doświadczenia, za gościnność i ciepłe przyjęcie. Z tego miejsca chcemy podziękować Mamie naszej Hani za zaproszenie. To było miłe spotkanie wnoszące wiele do edukacji przedszkolaków. Dziękujemy! 
  Po powrocie do przedszkola przeprowadziliśmy rozmowę z dziećmi na temat pozycji książkowej, którą mogliśmy z biblioteki wypożyczyć. „O polskości, ojczyźnie, wolności każdy może mówić własnym głosem. A co gdybyśmy zadali sobie dobrze znane nam pytania i spróbowali odpowiedzieć na nie na nowo? „Kto ty jesteś?”, „Jaki znak twój?” – od ponad 100 lat słyszeliśmy wciąż te same odpowiedzi. Książka Michała i Joanny Rusinków wywraca do góry nogami dawny kanon małego patrioty i sprawia, że wielkie słowa stają się bliskie i zrozumiałe. Dziecięce wierszyki łatwo zapadają w pamięć. Łatwiej je też cytować niż Konstytucję, a często zawierają te same prawdy, tylko zapisane w inny sposób”. Książka nosi tytuł „Jaki znak Twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości”, której autorami są Pan Michał Rusinek oraz jego żona Joanna Rusinek. To bardziej współczesna i bliższa dziecku wersja popularnego wiersza pochodzącego z „Katechizmu polskiego dziecka” W. Bełzy. Pozycja warta polecenia i uwagi. Zachęcamy!  
  Jak co piątek odbyły się również zajęcia z języka francuskiego oraz wyjątkowo z rytmiki. Dzieci wykonały również piękne, wiosenne, kolorowe kwiaty, które można podziwiać przed wejściem do naszej sali. Po południu, korzystając z pogody wyszliśmy na nasz taras. Przeprowadziliśmy ćwiczenia ruchowe oraz graliśmy w dwa ognie – grę zespołową, podczas której świetnie się bawiliśmy. To były kolejne, dobre dni spędzone w radosnej atmosferze.  
  W czwartek swoje urodzinki obchodziła nasza Wiktoria. Raz jeszcze składamy solenizantce najlepsze życzenia. Wiele radości, zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń.  
  Zapraszamy do oglądania zdjęć. 
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek