• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Początek grudnia w „Maleństwach”

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny tydzień grudnia rozpoczęliśmy od uroczystych obchodów Dnia Górnika. Powitaliśmy zaproszonych gości występami artystycznymi. Zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy piosenki z Górnego Śląska, wyrecytowaliśmy wiersze oraz zagraliśmy na instrumentach dętych. Panie ze starszych grup opowiedziały o tradycjach związanych z Barbórką, a nasi goście przybliżyli nam specyfikę swojej trudnej i niebezpiecznej pracy. Zdjęcia znajdziecie Państwo na naszej stronie głównej, w zakładce „nowinki”, a Górnikom raz jeszcze życzymy – Szczęść Boże na każdy dzień!
  We wtorek odwiedziły nas Panie z Dentolandii. Po ciekawej prelekcji i instruktażu, wszystkim dzieciom zostały przebadane ząbki. Henio z naszej grupy miał odwagę wystąpić publicznie i zaprezentować jak myć ząbki szczoteczką elektryczną. Pani Dentystka była pod wrażeniem odwagi i umiejętności naszego przedszkolaka.
  W środę poznawaliśmy zasady kulturalnego zachowywania się przy stole i prawidłowego ułożenia naczyń i sztućców.
  W czwartek byliśmy w Teatrze Małym na przedstawieniu „Jaś i Małgosia”- dzieci doświadczyły tylu emocji – niektórzy się wzruszyli, a inni nie oderwali wzroku ani na momencik od tego co się działo na scenie.
  W ostatni dzień naszego pracowitego tygodnia rozwijaliśmy zdolności manualne oraz drobne mięśnie dłoni lepiąc bałwanki z plasteliny oraz powoli wdrażaliśmy się już w świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.
  W minionym tygodniu mieliśmy również powody do podwójnego świętowania. Swoje urodzinki obchodzili Kubuś i Oliwia. Solenizantom życzymy raz jeszcze – Wszystkiego Najlepszego !
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Beata Szymura