• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Pasowanie na Przedszkolaka 2021

  „ …W końcu nadeszła ta chwila miła, która z nas przedszkolaków uczyniła.”
  Mamo, Tato! Jestem Przedszkolakiem!

  Drodzy Rodzice!


  Pasowanie na Przedszkolaka to ważne wydarzenie dla dzieci, które rozpoczęły edukację przedszkolną. Uroczystość ta w znacznym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Wiąże się przede wszystkim z kształtowaniem i wzmacnianiem u dzieci poczucia pewności siebie poprzez przyjęcie ich do grona społeczności przedszkolnej.
  Dnia 27 października 2021 o godzinie 15.30 w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami były „Maleństwa”. W krasnalich czapeczkach na głowach, zwartym pociągiem pasażerskim (przy akompaniamencie pianina) wjechali do sali, witając przybyłych gości piosenkami w języku angielskim i francuskim. Następnie „Maleństwa” zaprezentowały program artystyczny (śpiewając piosenki, recytując wiersze), który wzbudził zachwyt zebranych.
  Występując po raz pierwszy przed tak wielką publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami ale także wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie ogonka Kłapouchego przez Panią Dyrektor na ramieniu każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia, dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki na dobry początek wspólnych lat edukacji. Na koniec, gorące emocje ostudziliśmy filiżanką dobrej kawy czy herbaty oraz kawałkiem domowego ciasta. Bardzo serdecznie dziękujemy: Pani Agnieszce Loska za oprawę muzyczną i patronowanie imprezy, Wam Drodzy Rodzice za obecność, a „Maleństwom” z całego serca GRATULUJEMY!!!
  Pozdrawiam serdecznie,
  Beata Szymura
  Zapraszam do oglądania zdjęć.