• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Pasowanie na Przedszkolaka w ,,Maleństwach”

  Drodzy Rodzice!

  W poniedziałek 30 listopada odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste pasowanie na przedszkolaka. „Maleństwa” przyszły do przedszkola w tym dniu w znakomitym humorze i odświętnym stroju, które było dopełnieniem tego ważnego wydarzenia dla każdego przedszkolaka. „Maleństwa” bardzo lubią śpiewać i tańczyć dlatego przygotowaliśmy program artystyczny prezentując wszystkie umiejętności, które dzieci nabyły od września w przedszkolu. Nasz występ rozpoczęliśmy piosenką pt. „Jedzie pociąg z daleka”, następnie dzieci ustawiły się w dwóch szeregach. Kilka chętnych i odważnych dziewczynek z naszej grupy powiedziało wierszyk na powitanie. Pierwszą, tradycyjną i ulubioną piosenką dzieci był utwór pt. „Jestem sobie przedszkolaczek” . „Maleństwa” pięknie zaśpiewały piosenkę przy której towarzyszyły nam instrumenty – grzechotki. Następnie przedszkolaki zatańczyły do utworu pt. „Skrzacik” . Nie zabrakło zabawy paluszkowej pt. „Rączka” , w której dzieci pokazywały i przedstawiały na paluszkach swoją rodzinę. W następnym tańcu towarzyszyły dzieciom kolorowe listki, które pięknie skakały i wirowały. Kolejną zabawą ruchową, którą nasze „Maleństwa” już dobrze znają była „Karuzela”. Następnie dzieci zatańczyły w parach śpiewając o czerwonym jabłuszku. Na koniec występu przedszkolaki zaśpiewały piosenki w języku francuskim i angielskim. Podczas występu przygrywała nam na pianinie Pani Agnieszka Loska. Chociaż w tym roku niestety rodzice nie mogli wziąć udziału w uroczystości pasowania na przedszkolaka to myślę, że film w którym „Maleństwa” tak uroczo i odważnie wystąpiły będzie namiastką i rekompensatą dla rodziców, a przede wszystkim pamiątką na długie lata. Serdecznie gratulujemy naszym kochanym „Maleństwom”, które z dumą przyjmowały tytuł przedszkolaka.
  Dziękujemy Pani Dyrektor za wsparcie, pomoc przy przygotowaniach oraz piękne upominki i dyplomy dla dzieci. Płyta z zabawami i piosenkami dla tak muzykalnej maluszkowej grupy była na pewno dużą radością dla dzieci.
  Podziękowania składamy również dla Pana Konrada za nagranie filmu, dbanie o każdy techniczny szczegół i możliwość zorganizowania naszego pasowania, w tych trudnych czasach gdzie na razie jedyną formą występu dzieci może być tylko nagranie. „Maleństwom” życzymy samych przedszkolnych sukcesów i dużo zdrówka.
  Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ i FILMU, które wykonał Pan Konrad Baar. 🙂

  Pozdrawiam, Joanna Legierska.