• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Ostatni tydzień września w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Ostatni tydzień września spędziliśmy w miłej i radosnej atmosferze. Dużo czasu poświęcaliśmy nauce, ale nie zabrakło czasu na wspaniałą zabawę. Zbliża się czas na podsumowanie diagnozy wstępnej dzieci, które od września 2022 roku podejmą naukę w klasie pierwszej. W związku z tym rozpoczęliśmy wykonywanie prostych zadań, które pozwoliły nam sprawdzić co już potrafimy, a nad czym należy jeszcze popracować. Diagnozy dokonywane są na podstawie obserwacji nauczyciela, diagnostycznych kart pracy oraz prac dziecka. U dzieci w wieku przedszkolnym ważną rolę pełni doświadczanie, aktywność, podejmowanie inicjatywy oraz samodzielność, które wzmacniają poczucie własnej wartości. Ważna jest ciągłość w edukacji, możliwość nawiązania przez dziecko do tego, co już wie i potrafi, zaspokajanie jego ciekawości i budzenie zainteresowań.
  We wtorek, większa część grupy udała się na kolejne zajęcia na basenie. Wszystkie dzieci pięknie uczestniczyły w lekcji i z uwagą słuchały Pań instruktorek.
  Do najstarszej grupy w przedszkolu również nadeszła jesień, dlatego wykonaliśmy piękne jeże. Nasz kącik jesienny z każdym dniem powiększa się, o kolejne dary jesieni dzięki aktywności wszystkich dzieci.
  W czwartek, ostatniego dnia września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu nasi chłopcy otrzymali korony, dziewczynki zaśpiewały głośne „sto lat” dla swoich kolegów i poczęstowały wszystkich słodkościami. Tego dnia odwiedziła nas Pani Ola z biblioteki, która przeczytała nam kolejne ciekawe książki. Bardzo polubiliśmy czwartkowe spotkania z literaturą.
  Jak co tydzień, w piątek odbyły się zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej z Panem Jackiem. Ćwiczyliśmy na ścieżce gimnastycznej wykonując już trudniejsze ćwiczenia.
  Korzystamy z pięknej, jesiennej pogody wychodząc na spacery po najbliższej okolicy przedszkola. Nasi koledzy i koleżanki z grupy „Króliczki” chętnie nam towarzyszyli, wspólnie podziwialiśmy zmieniającą się przyrodę. W przedszkolnym ogrodzie został rozłożony dmuchany zamek, z którego korzystamy z ogromną radością.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek