• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „No i gdzie ta wiosna?” – „Tygryski”

  Drodzy Rodzice!
  W minionym tygodniu skupialiśmy się głównie na poszukiwaniu zjawisk charakterystycznych dla wiosny. Wychodziliśmy z dziećmi na spacer, jak tylko aura pozwalała „Tygryski” przebywały na terenie naszego ogrodu. Staraliśmy się zaobserwować w jaki sposób wiosna zmienia swoje oblicze. Dzieci dostrzegły, że przede wszystkim zazieleniło się otoczenie wokół nas. Zmienił kolor nasz przedszkolny bukszpan, na krzewach różaneczników oraz magnolii pojawiły się pąki, a wierzba płacząca pokryła wszystkie gałązki jasnozielonymi listeczkami. Z pomocą lup, dzieci podglądały życie owadów w budzącej się do życia przyrodzie. Przenieśliśmy nasze obserwacje na kartkę papieru, w efekcie których powstały piękne, kolorowe prace plastyczne. Na naszym oknie, w „tygryskowej” sali pięknie rośnie cebulka, którą wykorzystujemy do kanapek, jajecznicy… Dzieci z ogromną radością obserwują jak wspaniale wyrosła nam pszenica, którą szykujemy do dekoracji wielkanocnych. Uczymy się wspólnie dbać o nasze rośliny, codziennie dyżurni podlewają je, dbają o nie.
  W tym tygodniu nie poznaliśmy nowej litery – zgodnie z przewodnikiem metodycznym, natomiast skupiliśmy się na ćwiczeniach związanych z umiejętnością czytania, klasyfikowania, porównywania ilości wykonywanych działań matematycznych. Dzieci z ogromną ochotą bawią się z nami w bingo wyrazowe, a w czwartek po raz pierwszy same układały proste zdania i uczą się spośród innych wyrazów wybrać rzeczownik i czasownik.
  Ubiegły tydzień to również wizyta w Teatrze Małym w Tychach. Dzieci zobaczyły spektakl pt. „Piękna i Bestia”, który sprawił im wiele radości. Bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu i współpracowały z aktorami. Konsekwencją wizyty w teatrze były zabawy dowolne w sali przedszkolnej związane ze sceną.  Dzieci układały krótkie formy artystyczne: mówione, śpiewane, tańczone. Oczywiście z udziałem widowni. Było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Danuta Wieczorek i Joanna Duda