• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Na straganie… – „Tygryski”

  Drodzy Rodzice!
  W ubiegłym tygodniu „Tygryski” wybrały się na spacer, podczas którego odwiedziły stragan z owocami i warzywami. Naszym celem było poznanie owoców egzotycznych takich jak: ananas, liczi, mango, miechunka, kiwi, pomarańcza, mandarynka, banan oraz krajowych – rożne rodzaje jabłek, gruszek i śliwek. Pamiętaliśmy również o samodzielnych działaniach dzieci, doskonaliliśmy umiejętność zachowania się w sklepie – od wyboru produktów, płacenie za nie, po stosowanie zwrotów grzecznościowych. Po drodze podziwialiśmy piękne kolory jesieni, a efektem spaceru są prace plastyczne dzieci z wykorzystaniem materiału przyrodniczego pt. „Jesienny bukiet”. Po powrocie do przedszkola przeprowadziliśmy zabawę dydaktyczną związaną z umiejętnością klasyfikowania i grupowania. Dzieci poznały nowe pojęcie – zbiór.
  Jak co tydzień została wprowadzona kolejna litera. Dzieci dokonywały analizy i syntezy wyrazowej słów zawierających „m” i „M”. Przeprowadziliśmy wiele ćwiczeń w kartach pracy, dzieci podejmowały próby kreślenia nowej litery. Dzięki licznie zebranym kasztanom, „Tygryski” ćwiczyły umiejętność współpracy w małych zespołach podczas układania z nich litery „m”, „M”.
  Przedszkolaki zapoznały się również z zapisem graficznym liczby „2”.
  Wiele czasu spędzaliśmy w naszym ogrodzie, szczególnie popołudniami, gdy słońce przyjemnie świeciło i dawało wiele powodów do radości. Tańczyliśmy wśród spadających liści na wietrze. Razem z „Króliczkami” wybraliśmy się na pobliski plac zabaw.
  „Tygryski” brały udział we wszystkich zajęciach dodatkowych, z niecierpliwością i podekscytowaniem wyczekiwały wtorkowego wyjazdu na basen. Skoki do wody, nurkowanie, zabawy sprawiają starszakom wiele frajdy, ale również dają powody do satysfakcji ze zdobywania nowych umiejętności.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek