• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Mój latawiec – „Króliczki”

  Drodzy Rodzice!
  Tematem przewodnim ubiegłego tygodnia były kolorowe latawce. Rozmawialiśmy o tym jak skonstruowany jest latawiec oraz jakie warunki musza być spełnione, żeby latawiec uniósł się w powietrze. „Króliczki” opowiadały również o swoich latawcach, które mają w domu. Przy okazji zabaw z latawcem i rozmowach o środkach lokomocji, „Króliczki” poznały zwroty „pomyślnych wiatrów” i „wysokich lotów”. Podsumowaniem tematyki o latawcu było wykonanie pracy plastycznej pt. „Kolorowy latawiec”. . Podczas pobytu w przedszkolu towarzyszyły nam dwie piosenki: „Przedszkolaki to my” oraz „Na wakacjach było miło”. W naszej grupie, w czasie wykonywania prac plastycznych z głośników naszego radia wydobywają się dźwięki znanych dzieciom piosenek. Taka forma doskonale integruje grupę, pozwala na skupienie większej uwagi oraz pobudza wyobraźnię naszych „Króliczków”. – FILM
  Przedszkolaki poznały pierwszą z liter, literę „O”, „o”. Ćwiczyły jej zapis graficzny oraz wyszukiwały jej w prostych tekstach. W trakcie poznawania kolejnych liter zawsze wykonujemy wiele ćwiczeń związanych z analizą i syntezą wyrazową. Dzieci dzielą wyrazy na głoski i sylaby, co bardzo ułatwia Im późniejszą naukę czytania.
  W czwartek, 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu organizuje się dla dzieci wiele ciekawych wydarzeń i zabaw. Obchody tego dnia to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
  Korzystając z pogody, wiele czasu spędzaliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie oraz wychodziliśmy każdego dnia na spacery po najbliższej okolicy przedszkola. W minionym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego, francuskiego, robotyki i rytmiki. Były szachy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem w naszej grupie. Natomiast w piątek odbyła się gimnastyka na ścieżce gimnastycznej.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Sylwia Ścierska