• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Maleństwa” i marcowe zabawy

  Drodzy Rodzice!
  To już połowa marca. Czas biegnie bardzo szybko, a w naszej grupie jak zawsze dużo się dzieje. Miniony tydzień rozpoczęliśmy od urodzin naszego Henryczka, który kończył 4 lata. Całą grupą odśpiewaliśmy wspólnie „Sto lat” i złożyliśmy Heniowi życzenia.
  We wtorek udaliśmy się do Foto-Piwnicy, gdzie wszystkie „Maleństwa” miały wykonaną bajeczną sesję zdjęciową. Muszę Ich w tym miejscu bardzo pochwalić, ponieważ zarówno w drodze do fotografa, jak i na miejscu, „Maleństwa” były bardzo grzeczne.
  Temat całego tygodnia brzmiał: „Wczoraj i dziś”, czyli jak zmieniły się różne urządzenia i pojazdy na przestrzeni lat. Dzieci dowiedziały się, że kiedyś nie było samochodów, autobusów, ani telefonów komórkowych. Przyglądaliśmy się z uwagą starodawnym eksponatom. „Maleństwa” mogły na własne oczy zobaczyć maszynę do pisania, antyczny telefon, czy aparat fotograficzny. Bardzo wesołym momentem była próba zmieszczenia do kieszeni starego telefonu. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że niestety jest to niemożliwe. Jako podsumowanie tygodnia, „Maleństwa” wykonały piękną pracę plastyczną z użyciem plasteliny i papieru kolorowego pt. „Telefon kiedyś”. Prace oczywiście można podziwiać na naszej tablicy w korytarzu przedszkola.
  W ciągu całego tygodnia, „Maleństwa” uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego, francuskiego, rytmiki oraz gimnastyki. Jak tylko pogoda pozwalała, przebywaliśmy na świeżym powietrzu. Pomiędzy zajęciami dydaktycznymi znajdowaliśmy czas na zabawy ruchowe oraz integrujące grupę. Każdego dnia niezmiennie rozmawiamy o różnych zachowaniach i tłumaczymy sobie ich skutki. Staram się zaszczepić w dzieciach przeświadczenie, że rozmowa, wzajemna pomoc i empatia są właściwymi postawami, dzięki którym, wszystkim nam będzie milej i przyjemniej, a jakakolwiek przemoc fizyczna nie może mieć miejsca i prowadzi tylko do smutku i łez. Mam nadzieję, że Dzieci będą o tym pamiętały zawsze, bo ta zasada nie dotyczy tylko dzieci w przedszkolu, ale wszystkich ludzi, dlatego też bardzo Państwa proszę o rozmowy ze swoimi Pociechami na temat właściwych zachowań. Wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie kształtować u naszych „Maleństw” właściwe postawy, które zostaną z nimi na zawsze.
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Klimek