• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Maleństwa” dbają o swoje zdrowie

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień upłynął Maleństwom na różnych aktywnościach. Poniedziałek rozpoczęliśmy od wizyty w Teatrze Małym. Podziwialiśmy spektakl pt. „Dorotka, po drugiej stronie tęczy”. „Maleństwa” przypomniały sobie zasady jak prawidłowo należy zachowywać się w miejscu publicznym jakim jest teatr oraz podczas przejazdu autokarem. Tematem przewodnim minionego tygodnia było zdrowie. Dużo rozmawialiśmy o właściwym odżywianiu. Dzieci poznały piramidę żywienia oraz dowiedziały się dlaczego woda oraz sen mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, dobre samopoczucie oraz prawidłowe funkcjonowanie. „Maleństwa” dokonały również klasyfikacji owoców i warzyw ze względu na kolor oraz dowiedziały się dlaczego owoce są słodkie, skoro nikt ich nie posłodził.
  W środę 8 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Nasze dziewczynki otrzymały od chłopców kwiatuszki z lizakiem, a każda mamusia otrzymała kartkę z życzeniami. W tym miejscu chciałybyśmy wraz z panią Anią podziękować Państwu za wszystkie życzenia i kwiaty z tej okazji.
  W piątek wykonaliśmy również pracę plastyczną pt. „Zdrowy talerz”, która jest podsumowaniem całego tygodnia. Udało nam się także kilka razy wyjść na spacer, gdzie napotkaliśmy już pierwsze oznaki wiosny. Słoneczka, miejmy nadzieję, będzie coraz więcej i pobyty na świeżym powietrzu staną się codziennością. W dalszym ciągu dużo czasu poświęcamy na zabawy integrujące grupę oraz dbające o nasze dobre samopoczucie. Rozmawiamy o emocjach, różnych sytuacjach pojawiających się w grupie oraz relacjach koleżeńskich. Bardzo zależy mi na tym, aby każdy Przedszkolak czuł się związany ze swoją grupą i miał poczucie, że grupa każdego dnia czeka na Niego z uśmiechem.
  Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Klimek