• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Logopedia

  Drodzy Rodzice!

  Spotykając się na pierwszych wrześniowych konsultacjach z Małymi Przyjaciółmi Kubusia Puchatka, zdiagnozowałam: rotacyzm, dyslalie proste i złożone, problemy z dźwięcznością a także niepłynnością w mówieniu. Ćwiczenia logopedyczne cieszą się  wielkim entuzjazmem Milusińskich. Łącząc zadania z zabawą, ujarzmialiśmy nieposłuszny język czy wargi.

  Efekty są słyszane i widoczne. Dzieci nabrały świadomości artykulacyjnej, potrafią właściwie układać narządy artykulacyjne. Przedszkolaki prawidłowo pracują policzkami oraz podniebieniem miękkim. ,,Urodziły się” głoski dziąsłowe i półotwarte. Słyszalna jest różnica między dźwięcznymi  i bezdźwięcznymi. Podczas naszych spotkań wykorzystujemy Metodę Dobrego Startu, elementy Ruchu Rozwijającego, relaksację, elementy Integracji Sensorycznej, masaże logopedyczne oraz logorytmikę. Dbamy oto, by rączki pracowały na równi z ustami ( ośrodek mowy mieści się w mózgu tuż przy ośrodku motoryki małej). Dlatego też kolorujemy, wydzieramy, wycinamy, lepimy i powtarzamy dane wyrazy, frazy  czy zdania.

  Dziękuję  Rodzicom za współpracę i rzetelne ,,odrabianie zadań domowych”. Istotnym czynnikiem jest zrozumienie, iż spotkania z logopedą mają formę konsultacji, natomiast zasadniczy trzon ćwiczeń ma miejsce w domu. To dzięki naszym spotkaniom zauważają Państwo problemy audiologiczne, foniatryczne czy z wędzidełkiem podjęzykowym. Sugerowane są badania słuchu, napięcia mięśniowego oraz krtani. 

  Słowa podziękowań należą się także Paniom Wychowawczyniom, które stały na straży grafiku logopedycznego, przypominały o zeszycikach zadań i sekundowały postępom Swoich Podopiecznych. Zawsze mogłam liczyć na ich zrozumienie i pomoc. 

  Przede wszystkim dziękuję  Pani Dyrektor Przedszkola, za wspaniałą atmosferę i stworzenie komfortowych warunków do pracy z Państwa Dziećmi.

  Spokój, jak i dostęp do pomocy dydaktycznych, znacznie przyśpiesza sukces Milusińskich w zmaganiach z ,,niesfornymi artykulantami’’

                                                                                                Logopeda

                                                                                      mgr Agnieszka Betleja