• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Kulinarne ciekawostki w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Drugi tydzień grudnia to kolejne atrakcje, dni pełne radości i oczywiście edukacji.
  W poniedziałek  gościliśmy w naszym przedszkolu Górników z okazji Ich święta. ,,Barbórka” to na Śląsku dzień szczególnie uroczysty. My również z tej okazji przygotowaliśmy akademię: piosenki, tańce i inscenizacje. Dzieci dowiedziały się o tym, skąd wzięły się pod ziemią pokłady węgla, jak wygląda praca na kopalni, dlaczego jest ona tak trudna i niebezpieczna. Nasze „Tygryski” zaśpiewały z akompaniamentem pianina, na którym grała pani Agnieszka piosenkę ,,Górniczy walczyk” a potem zaprezentowały inscenizację do piosenki ,,Starzyk” z repertuaru zespołu ,,Śląsk”. Tym razem akompaniował nam na akordeonie pan Tadeusz. Wspólnie zaśpiewaliśmy jeszcze kilka śląskich piosenek, między innymi: ,,Karolinka”, ,,Szła dzieweczka”, których wcześniej nauczyliśmy się również z panem Tadeuszem. Na scenie pojawił się również nasz Kacperek w roli Starzyka, a nawet króliki. Po akademii do naszej sali przybył gość – Górnik ,pan Sławek, który opowiedział o swojej pracy, pokazał mundur galowy oraz kordzik i szpadę.
  Wtorek –  od rana kolejne atrakcje. Najpierw basen – dalsze ćwiczenia rozwijające sprawność dzieci w wodzie. Kiedy wróciliśmy do przedszkola, czekały już na nas panie z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji Dentolandia. Pani Ewa Borczyk poprowadziła warsztaty pt. ,,Akademia Zdrowego Uśmiechu”, podczas  których dzieci poznały sposób prawidłowego szczotkowania zębów, języka, dbania o czystość jamy ustnej. Dowiedziały się również, jaki wpływ na zdrowe zęby ma prawidłowe odżywianie. Druga z pań sprawdziła stan uzębienia naszych „Tygrysków”. Wyszliśmy na ,,6″!
  Kolejny dzień to dalszy ciąg rozmów i zadań związanych z ,,Piramidą zdrowia”. Dzieci klasyfikowały produkty spożywcze, układały na odpowiednich poziomach: warzywa i owoce, nabiał, produkty zbożowe, tłuszcze. Wiedzą, że podstawa piramidy, – najważniejsza dla naszego zdrowia część to woda i ruch! Dokonując klasyfikowania, przeliczania poznaliśmy kolejną cyfrę – ,,6”, ćwiczyliśmy jej zapis w kartach pracy.
  W czwartek – kolejna niespodzianka! Wyjazd do Teatru Małego na spektakl pt. ,,Jaś i Małgosia”. Dzieci zachwycone były zarówno grą aktorów, jak i scenografią, a przede wszystkim zrozumiały przekaz – dobro zawsze wygrywa! Po obiedzie pędzle i farby poszły w ruch i dzieci przeniosły swoje wrażenia ze spektaklu na kartkę papieru. Powstały piękne prace.
  A w piątek, drodzy Rodzice to, na co dzieci czekały od wielu dni! Nareszcie spadł śnieg! Od kilku dni „Tygryski” śpiewały piosenkę ,,Zimowe dzieci”

  … „Wszystkie dzieci niecierpliwie wyglądają jej,
  pięknej jak ze snu, strojnej w szron i biel,
  wszystkie wiedzą, że gdy rzuci swój zimowy czar,
  świat za oknem zmieni w białą baśń”…

  I wreszcie przyszła zima! Szaleństwa w naszym ogrodzie – ,,aniołki”, zabawa w śnieżki i oczywiście pierwsze bałwany!
  Po powrocie do przedszkola pełni energii skupiliśmy się na pracy i poznaliśmy kolejną literę ,,R”, „r”, odczytując tytuł opowiadania ,,Romek ma czerwony rower”
  Świętowaliśmy również urodzinki Adasia i Radka. Raz jeszcze chcemy życzyć Wam spełnienia marzeń i dużo zdrowia. To był kolejny, radosny tydzień w naszym przedszkolu. „Tygryski” wspaniale rozwijają się na wielu poziomach!
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Danuta Wieczorek i Joanna Duda