• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  ,,Króliczki” wyruszają w egzotyczną podróż

  Drodzy Rodzice!
  Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc zabrałam Moje starszaki w egzotyczną podróż. Dzieci wysłuchały ciekawego listu, który został napisany przez chłopca o imieniu Miguel mieszkającego w Meksyku. Na tej podstawie dzieci dowiedziały się, gdzie leży Meksyk, jak wygląda tam dzień ich rówieśników, w co się bawią, co jedzą. W ten sposób odbyliśmy podróż do Ameryki północnej i południowej. Płynąc szlakiem dawnych żaglowców dzieci przypomniały sobie postaci Krzysztofa Kolumba i Amerigo Vespucciego. Wskazywały na ilustracjach kowboja, Indianina oraz Meksykanina.

  Kolejnego dnia zrobiło się gorąco, ponieważ dotarliśmy do Afryki. Dzieci poznały zwierzęta zamieszkujące ten kontynent. Bardzo podobał nam się krajobraz Afryki, dzieci wiedzą, że jest on zróżnicowany pod względem geograficznym są na nim pustynie, sawanna i dżungla. Kolejnym kontynentem, na którym poskakaliśmy z kangurami i misiami koala była piękna Australia. Dzieci były ciekawe, jak wyglądają słonie indyjskie, zaklinacz węży i kolorowe sari, dlatego udaliśmy się w podróż do Indii.

   „Króliczki” znają już alfabet więc postanowiły poznać hiraganę – alfabet japoński. Usłyszały o ceremonii herbacianej i malowaniu herbatą. Koniec tygodnia stanowił piękne podsumowanie naszej podróży. Zajęcia odbyły się w naszym pięknym ogrodzie. Dzieci miały za zadanie dopasować do poszczególnych kontynentów, których kontury były wydrukowane, zwierzęta, zabytki, mieszkańców, tradycje, elementy krajobrazu. Ćwiczenie wzbudziło mnóstwo pozytywnych emocji wśród dzieci. 

  W tym tygodniu odwiedziła nas ciocia Zosi, pani Paulina, która jest absolwentką naszego przedszkola. Znalazła czas, aby opowiedzieć dzieciom o swojej pracy – jest naukowcem. Prowadzi badania w dziedzinie bioinformatyki, czyli, jak sama powiedziała dzieciom, chce odkryć leki, które będą pomocne chorym ludziom. Dyskusji nie było końca, starszaki zadawały mnóstwo pytań, przygotowały piękną laurkę z podziękowaniami i zaprezentowały naszą ulubioną piosenkę pt. „Kim będę”…a może naukowcem, odkryję ważny lek… Okazało się, że wykonanie tej piosenki, sprawiło pani Paulinie dużo radości.

  Wiele emocji towarzyszy nam w tym tygodniu, przygotowujemy się do zakończenia edukacji przedszkolnej. Zapraszamy wszystkich rodziców w środę na godzinę 16.00…jak wiemy, coś się kończy, coś się zaczyna… Starszaki najpiękniej, jak potrafią zaprezentują program artystyczny i nastąpi oficjalne pożegnanie przedszkola.

  Swoją edukację zakończył już Janek. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów. Oczywiście udanego wypoczynku.

  Przed nami wakacje, czas radości i beztroskiej zabawy. Wiele czasu poświęcimy na zabawy ogólnorozwojowe zarówno w sali, jak i na świeżym powietrzu. Będziemy odkrywać nieznane. Serdecznie zapraszam.

  Pozdrawiam i zapraszam do oglądania zdjęć

  Sylwia Ścierska