• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” w świecie wynalazków

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień upłynął „Króliczkom” na wielu różnorodnych aktywnościach. Poniedziałek poświęciliśmy na odkrycia i wynalazki. Rozmawialiśmy na temat wielu przedmiotów, których kiedyś nie było i o tym, w jaki sposób ludzie sobie bez nich radzili. Miny dzieci były bezcenne, kiedy dowiedziały się, że kiedyś nie było telefonu, pralki czy odkurzacza. „Króliczki” starały się demonstrować pranie w rzece, czy trzepanie dywanów. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że w obecnych czasach, kiedy jesteśmy otoczeni różnymi wynalazkami, życie codzienne jest o wiele łatwiejsze.
  We wtorek tematem naszych zajęć były zamki i zameczki. Udaliśmy się wspólnie na dwór królewski, gdzie rozmawialiśmy na temat różnych postaci, które kiedyś mieszkały w zamku. Dzieci dowiedziały się dlaczego budowle te wznoszone były najczęściej w górach lub innych, trudno dostępnych miejscach, oraz kim był król i jakie posiadał charakterystyczne atrybuty. Jednak to nie król skupił na sobie największą uwagę dzieci, a „człowiek w lśniącej zbroi”- rycerz. „Króliczki” chętnie opowiadały o jego stroju i słusznie zwróciły uwagę, że „tylko panowie mogli być rycerzami, gdyż zbroja była bardzo ciężka i panie by jej nie udźwignęły.” W tym dniu podziwialiśmy ilustracje wielu pięknych zamków i rozpoczęliśmy dyskusję na temat ich różnorodności. Okazało się również, że wiele dzieci osobiście odwiedziło nie jeden zamek. W tym dniu przybliżyliśmy sobie także literę „z”, „Z”. Dzieci doskonaliły motorykę małą podczas próby tworzenia tej litery z kolorowych drucików oraz wykonały ćwiczenia grafomotoryczne w tym zakresie. Tego dnia odbyły się także zajęcia teatralne, podczas których odwiedziła nas pani Monika Szydłowiecka. Profesjonalnym okiem spojrzała na przygotowywane przez „Króliczki” przedstawienie oraz udzieliła cennych rad i wskazówek, aby nasi młodzi artyści zaprezentowali się jak najlepiej podczas występu. Bardzo dziękujemy pani Monice za poświęcony czas!
  W środę dzieci poznały jeden z najważniejszych wynalazków w historii jakim jest koło. Rozmawialiśmy na temat różnych rodzajów transportu oraz o tym, jak wyglądało  podróżowanie, kiedy nie było samochodów ani samolotów. To był kolejny dzień, kiedy mogłyśmy podziwiać zdziwione miny naszych kochanych „Króliczków”, bo przecież to niemożliwe, żeby ludzie musieli podróżować tylko pieszo lub konno. Tego dnia poświęciliśmy dużo czasu na zabawy ruchowe związane z rodzajami transportu oraz wykonaliśmy ćwiczenia logopedyczne naśladując różne dźwięki.
  Czwartek był dniem bardzo emocjonującym. Dzieci jadące na basen były bardzo szczęśliwe, że po tak długiej przerwie, znów mogą wspólnie z rówieśnikami spędzić czas w wodzie ucząc się i bawiąc. Wszystkie dzieci wróciły z zajęć uśmiechnięte i zadowolone! Zachęcamy oczywiście pozostałe dzieci, aby również skorzystały z możliwości nauki pływania organizowanej za pośrednictwem naszego przedszkola.
  Ostatni dzień tygodnia to oczywiście gimnastyka oraz zajęcia z języka francuskiego. Po raz kolejny „Króliczki” pokazały, że potrafią pięknie uczestniczyć w zajęciach, a ich zaangażowanie zasługuje na pochwałę. Zajęcia dydaktyczne w tym dniu skupiały się wokół robotów i komputerów. Nasza sala zamieniła się w pracownie komputerową, a dzieci wcieliły się w roboty. Tego dnia uśmiech nas nie opuszczał! Poruszyliśmy również bardzo ważną kwestię, jaką jest „bezpieczeństwo w Internecie”.
  To był wspaniały tydzień, bogaty w nowe informacje i ciekawe spostrzeżenia. Jednak w naszym przedszkolu pamiętamy, że wiedza i zajęcia dodatkowe to nie wszystko, dlatego każdego dnia wychodziliśmy na spacer lub do ogrodu zapewniając dzieciom odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Aleksandra Klimek