• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  „Króliczki” czynią dobro

  Drodzy Rodzice!
  Miniony tydzień w naszej grupie związany był z tematem pt. „Sztuka bycia razem”.
  W poniedziałek rozmawialiśmy o czynieniu dobra w naszej grupie i rodzinie na podstawie wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jak dobrze być dobrym”

  Jak dobrze być dobrym
  na co dzień i w święta,
  i myśleć o innych,
  i dbać o zwierzęta,
  mieć oczy otwarte,
  i słuchać serduszka,
  bo ono nie kłamie,
  gdy szepcze do uszka.
  Choć nie ma co marzyć
  i liczyć na cuda,
  że w życiu bez przerwy
  być dobrym się uda,
  lecz warto spróbować
  choć troszkę. Dlaczego?
  Bo w życiu nad dobro
  nic nie ma lepszego.

  We wtorek całym przedszkolem wyruszyliśmy do Teatru Małego na przedstawienie pt. „Jak Rumcajs uratował Cypiska”. Ciekawe stroje, barwne postaci i temat przewodni czyli dobroć, szacunek i więzy rodzinne całkowicie wpasowały się w nasz tygodniowy temat. Po powrocie do przedszkola została wprowadzona kolejna litera. Dzieci dokonywały analizy i syntezy wyrazowej słów zawierających „e” i „E”. Przeprowadziliśmy wiele ćwiczeń w kartach pracy, dzieci podejmowały próby kreślenia nowej litery. Dzięki licznie zebranym kasztanom, „Tygryski” ćwiczyły umiejętność współpracy w małych zespołach podczas układania z nich liter. W tym dniu swoje święto miały wszystkie dziewczynki. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynki chłopcy przygotowali laurki dla swoich koleżanek i obdarowali je upominkami.
  W środę postanowiliśmy wykorzystać piękne liście, które otrzymaliśmy od Dziadków naszej Lilianki do jesiennej pracy plastycznej. Bardzo dziękujemy! Każdy przedszkolak stworzył swoją kompozycję oraz ozdobił wazon według własnej inwencji twórczej.
  W czwartek, jak zawsze wyczekiwany wyjazd na basen. Skoki do wody, nurkowanie, zabawy sprawiają starszakom wiele frajdy, ale również dają powody do satysfakcji ze zdobywania nowych umiejętności. Pozostałe „Króliczki” gościnnie uczestniczyły w zajęciach z „Tygryskami” podczas naszej nieobecności.
  W piątek kolejny raz wyruszyliśmy do Teatru Małego, tym razem na sztukę pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Książka znana jest każdemu dorosłemu. Niektóre dzieci również chwaliły się znajomością książki. Niezwykle ciekawe widowisko. Świetna gra młodych aktorów, muzyka oraz scenografia sprawiły, że dzieci z zapartym tchem oglądały to co działo się na scenie. Po powrocie do przedszkola dzieci zapoznały się również z zapisem graficznym liczby „3”. Wykonaliśmy wiele ćwiczeń w tym temacie. Dokończyliśmy nasz łańcuch dobroci. Każdy „Króliczek” wykonał swoje serduszko dobroci – przeniósł swoje dobre uczynki na papier by później o nich opowiedzieć. Był to również uroczysty dzień. Dzień Edukacji Narodowej. Chciałyśmy z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom i naszym „Króliczkom” za piękne prezenty. Bardzo nam miło. Dziękujemy!
  Wiele czasu spędzaliśmy w naszym ogrodzie, szczególnie popołudniami, gdy słońce przyjemnie świeciło i dawało wiele powodów do radości. Tańczyliśmy wśród spadających liści na wietrze.
  To był kolejny, miły i radosny tydzień.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Sylwia Ścierska