• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Lipcowy czas :-)

  Drodzy Rodzice!
  Rok szkolny 2021/2022 w naszym przedszkolu dobiegł końca. Mieliśmy wiele powodów do świętowania: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, 18. Urodziny Przedszkola, Dzień Niepodległości, Dzień Pluszowego Misia, Barbórka, Mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Walentynki, Dzień Kobiet, Międzynarodowy Dzień Teatru, Dzień Mamy, Festyn Rodzinny i wiele wiele innych. Cały przekaz z roku szkolnego, który był realizowany z dziećmi na bieżąco, tydzień po tygodniu można oglądać na profilach poszczególnych grup wiekowych.
  Podczas wakacji, nawet jeśli w przedszkolu w okresie dyżuru wakacyjnego nie ma wszystkich dzieci, nauczyciele grup realizują zajęcia zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Na czas wakacji zaplanowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji, które udało się zrealizować. W każdy poniedziałek dzieci spotykały się z pełnymi pasji muzykami poznając takie instrumenty jak: wibrafon, skrzypce, kontrabas, gitara oraz instrumenty perkusyjne. Podczas każdego spotkania przedszkolaki miały możliwość zagrania na poszczególnych instrumentach.
  Trzy razy w tygodniu najstarsze grupy brały udział w zajęciach szachowych z naszym absolwentem Piotrem.
  Odwiedziła nas również Pani Ania z ciekawymi warsztatami ceramicznymi. Dzieci formowały rybki z gliny, które później trafiły do specjalnego pieca. Po wypaleniu, rybki wróciły do przedszkola i każdy malował swoje rękodzieło farbami. (zdjęcia i opis w grupach)
  W czwartek, 21 lipca odwiedzili przedszkole aktorzy z Krakowskiego Teatru Bajki z przedstawieniem „Maszyna czasu”. Niezwykłe przedstawienie z dużą ilością kostiumów, ciekawą grą aktorską zachwyciło naszych przedszkolaków.
  Kiedy słonko mocno świeciło, w naszym ogrodzie na wszystkie dzieci czekały wodne natryski. Przedszkolaki z ochotą korzystały z takiej formy spędzania upalnych, lipcowych dni.
  W tym roku dodatkowymi atrakcjami były również pokazy taneczne. Odwiedziła nas Karolinka z koleżankami, które zaprezentowały tańce towarzyskie latynoamerykańskie oraz standardowe. Do przedszkola powróciła również nasza kolejna absolwentka, Lena. Dziewczynka specjalizuje się w tańcu nowoczesnym. Dzieci, szczególnie dziewczynki były bardzo ciekawe, podziwiały umiejętności swoich starszych koleżanek. Pokazy dziewczynek z pewnością wzbudziły wśród przedszkolaków zainteresowanie tańcem.
  Jeśli wakacje, to również sport. Dużo sportu… Wspólne ćwiczenia w ogrodzie, zawody sportowe, wyjazdy na basen oraz wizyta w siłowni Revital również uatrakcyjniły pobyt w przedszkolu. Grupy starsze – „Tygryski” i „Króliczki” w ostatnich dniach lipca zabawiły się w kucharzy i cukierników. Grupa „Króliczki” przygotowała pyszne, kolorowe zdrowe kanapki, a grupa „Tygryski” przygotowała samodzielnie lodowe desery z malinami i borówkami ( zdjęcia i opis w grupach )

  Zapraszamy do oglądania FOTORELACJI w poszczególnych grupach wiekowych oraz FILMÓW  z interesującego, pełnego atrakcji lipcowego pobytu w „Kubusiowym Przedszkolu”, które przygotował Pan Konrad. Mamy nadzieję, że dzieci były zadowolone i będą miło wspominały spędzony tutaj czas.
  Dziękujemy za wspólnie spędzony rok. Za spotkania, miłe słowa, podziękowania. Życzymy wszystkim Dzieciom i Rodzicom wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Wielu przygód, ciekawych wrażeń i wiele radości z wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.
  Pozdrawiamy serdecznie!
  Dyrekcja wraz z wszystkimi Pracownikami „Kubusiowego” Przedszkola

  Relacje filmowe i PRASOWE:
  Spotkania z absolwentami: SZACHY, TANIEC,
  WARSZTATY CERAMICZNE,
  SKRÓT 4 KONCERTÓW MUZYCZNYCH (pełne wersje koncertów poniedziałkowych w późniejszym okresie).

  Pełne wersje koncertów dla dzieci z ich udziałem:
  Wibrafon – Bartek Pieszka
  Skrzypce – Gabriela Blacha
  Kontrabas, gitara basowa – Wojciech Pieszka
  Instrumenty perkusyjne – Bartek Pieszka