• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Koncert Świąteczny w Teatrze Małym w Tychach

  Ten anielskich skrzydeł szum
  Ten niezwykłej gwiazdy blask
  Świadczą, że przybywa Król
  Miłość, która zbawia świat
  Dziecko narodzone dziś
  Bóg najwyższej godzien czci
  Noel Noel!
  Słowo Ciałem staje się
  Noel Noel!!

  Drodzy Rodzice!
  Za nami wyjątkowe wydarzenie. 15 grudnia 2022 r. po długiej przerwie spowodowanej pandemią mieliśmy okazję spotkać się w Teatrze Małym w Tychach i obejrzeć występy artystyczne naszych dzielnych przedszkolaków. Dzieci postanowiły zrobić swoim najbliższym niespodziankę i wprowadzić wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy w wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Każda z grup przygotowała coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. ,,Maleństwa” zatańczyły z reniferem i Mikołajem do trzech utworów, m.in. z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Kochany Panie Mikołaju”, a swoim uśmiechem i odwagą rozczuliły niejedno serce. ,,Pszczółki” przeniosły nas do opowieści o Królowej Śniegu J. Ch. Andersena. „Tygryski” do utworu „The Spirit of Christmas Past” oraz „Wonderful Dream” zaprezentowały piękne, zimowe układy taneczne. Natomiast „Króliczki” przedstawiły świetlny performance przeplatany cytatami m. in. Platona, Jana Twardowskiego, Juliusza Słowackiego, Jana Pawła II i wielu innych mistrzów słowa. Nie zabrakło również utworów w języku angielskim i francuskim, których dzieci nauczyły się podczas zajęć z Panią Moniką. Wszystkie dzieci przygotowywały się do tego wyjątkowego wydarzenia bardzo długo i z ogromnym zaangażowaniem. Skupienie i radość, które z tego płynęły mogliśmy podziwiać podczas występów tanecznych, śpiewanych piosenkach czy recytacji wierszy.
  Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych.
  Wszystkim przedszkolakom należą się pochwały za zaangażowanie, przepiękne występy, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.
  Nasz wyjątkowy, świąteczny koncert zakończyliśmy utworem pt. „Przekażcie sobie znak pokoju”, podczas którego na widowni zapłonęły światełka komórek wszystkich zebranych gości.
  Ogromne podziękowania składamy Pani Agnieszce Losce, autorce całego koncertu bez której to wszystko by nie powstało. Wieloletnia współpraca przynosi ogromną satysfakcję, a jej efekty możemy podziwiać między innymi na świątecznych koncertach w Teatrze. W tym roku do Pani Agnieszki dołączyła jej córka Basia ze śpiewem i grą na skrzypcach. Cały koncert poprowadziły: Pani Agnieszka Pamuła i Pani Ania Pamuła. Dziękujemy za Wasz piękny śpiew i grę na pianinie, które były dopełnieniem tych magicznych chwil. Dziękujemy naszym Absolwentom: Bartoszowi, Pawłowi, Agacie i Emilce za cudowną grę na pianinie, flecie i gitarze. Cieszymy się z Waszej obecności. Rozwijajcie i pielęgnujcie swoje talenty. Pani Monice Szydłowieckiej dziękujemy za dopełnienie naszego koncertu niesamowitymi efektami świetlnymi. Składamy podziękowania całej ekipie Teatru Małego, na czele z Panem Dyrektorem Pawłem Drzewieckim za możliwość zaprezentowania dziecięcych talentów.
  Korzystając z okazji wszyscy pracownicy postanowili podziękować i pogratulować jubileuszu Pani Dyrektor Marii Baar. 30 lat temu objęła stanowisko dyrektora w Przedszkolu Publicznym nr 28 w Tychach, a w 2004 roku podjęła decyzję o przekształceniu placówki w Przedszkole Niepubliczne „Kubusia Puchatka”. Na scenę została zaproszona również wizytator Pani Krystyna Linkiewicz. Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność za Jej wymagającą postawę, dobre słowo i wsparcie podczas wieloletniej współpracy. Dziękujemy za obecność w tym wyjątkowym dniu.
  Dziękujemy również za obecności na widowni Pani Jolancie Pierończyk. Zapraszamy do przeczytania pięknego ARTYKUŁU i obejrzenia galerii zdjęć z naszego koncertu na portalu Tychy Nasze Miasto. Składamy podziękowania za wszystkie fotorelacje, które zawsze poparte są dobrym słowem i celnymi spostrzeżeniami.
  Ogromne podziękowania należą się również Wam, Drodzy Rodzice. Za pomoc w przygotowaniu dzieci, zaangażowanie, owocną współpracę oraz każdy uśmiech i łzę wzruszenia.
  Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.
  Dziękujemy Panu Konradowi za uwiecznienie tych pięknych chwil. Już niebawem zapraszamy do oglądania videorelacji z koncertu.
  Pozdrawiamy serdecznie,
  Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy Przedszkola ,,Kubusia Puchatka”.

  Zdjęcia: Cz1., Cz.2., Cz3., Cz.4finał
  Filmy dostępne w dwóch wersjach:
  FILM: Koncert cz. 1 (Vimeo-cz.1.)
  FILM: Koncert cz. 2 (Vimeo-cz.2.)

  Szanowni Państwo, film z koncertu jest pełną relacją tego wydarzenia, jednak został podzielony na dwie części dla Państwa wygody.
  (Po zamieszczeniu linku na stronie film może być czasowo możliwy jedynie do pobrania (w pełnej rozdzielczości) lub mieć obniżoną jakość odtwarzania, gdyż jest poddawany konwersji na serwerze, ta niedogodność zniknie samoczynnie po kilku godzinach.)