• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Kolejny sukces naszych przedszkolaków

  Drodzy Rodzice!

  Chciałabym podzielić się z Państwem radosną informacją.
  W roku szkolnym 2019/2020 w Przedszkolu Niepublicznym „Kubusia Puchatka” miałam przyjemność reżyserować spektakl pt. „Nowe Przygody Guliwera”
  Przedstawienie zostało docenione na Rejonowym XXIX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży (II miejsce) oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Młodzieży Szkolnej w Mysłowicach, gdzie jury przyznało zespołowi Kubusie III nagrodę. Obecnie rywalizuje o laury w Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym „Moja Pasja” w Żywcu w kategorii teatralnej.
  „Nowe Przygody Guliwera” to pierwszy spektakl teatru ruchu „Kubusie” w mojej reżyserii. Przedstawienie było wysiłkiem zbiorowym i nie doszłoby do jego realizacji, gdyby nie panie: Dominika Biolik, Joanna Duda, Katarzyna Hachuła, Joanna Legierska, Danuta Wieczorek oraz Halina Piecuch. Ich zmysł pedagogiczny, pomysłowość i dobra energia przyczyniły się do sukcesu przedstawienia. Nie sposób także nie wspomnieć o wspierającym i motywującym zarazem patronacie dyrektorki przedszkola – pani Marii Baar. Bez jej determinacji i zmysłu organizacyjnego całe przedsięwzięcie zwyczajnie nie doszłoby do skutku. Najważniejsze jednak w całym przedstawieniu były nasze wspaniałe dzieci. Ich radość, spontaniczność, chęć uczenia się ról oraz udział w kolejnych próbach doprowadziły nas do tych wspaniałych sukcesów.
  Spektakl osnuty jest wokół przygód czarujących Liliputów, które zostają nagle skonfrontowane z przybyciem zaskakującego gościa – wielkiego, trochę przerażającego, a trochę zabawnego Guliwera. Ta postać w planie lalkowym została brawurowo odegrana przez Ksawerego Prokopowicza. Zaskoczenie i strach szybko zmieniają się w chęć zabawy i próby przechytrzenia wielkiego przybysza, a radość wyniesiona ze spotkania przeradza się w żądzę przygody. I jak to w teatrze – dzieci piosenką wyczarowują okręt, zamieniają się w marynarzy i pod dowództwem Kapitana Guliwera ruszają odkrywać nowe lądy i nowe nacje Liliputów-tubylców. W Afryce Guliwer pomaga nowo poznanym małym przyjaciołom przegonić dzikie bestie, które dają się w końcu oswoić piosenką „Hakuna Matata”. W Japonii gospodarne, pełne wdzięku Liliputy sadzą ryż, który ogromny Guliwer nieopatrznie niszczy…Ale sprawę ratuje ogromny garnek i zbiorowy wysiłek przygotowywania wspólnego posiłku. Przyjaciele mogą popłynąć dalej, bogatsi o nowe doświadczenia i gotowi na nowe przygody, nowe ziemie, nowe przyjaźnie…
  Ta podróż trwa dalej w wyobraźni widza i w przeżyciach młodych aktorów. Nagranie spektaklu – zrealizowane ze znawstwem przez Pana Konrada Baar – można oglądać poniżej.
  S P E K T A K L


  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Mrowiec