
” Rodzina jest sobą, jeżeli buduje się na takich odniesieniach, na wzajemnym zaufaniu, na zawierzeniu wzajemnym. Tylko na takim fundamencie może też budować proces wychowania, który stanowi podstawowy cel rodziny i jej pierwszorzędne zadanie”.
Jan Paweł II
Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!
W naszym codziennym życiu, które wiedliśmy jeszcze kilka tygodni temu, brakowało czasu na wiele czynności z powodu licznych obowiązków zawodowych, organizacyjnych czy domowych.
Bywały momenty, że brakowało czasu na sen, zabawę z dziećmi, rozmowy z najbliższymi, czytanie książek czy na wspólne wykonywanie jakiejś czynności (np. pieczenie lub majsterkowanie).
I przyszedł taki czas, abyśmy uświadomili sobie, co jest w życiu najważniejszą wartością. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych najbliższych zrezygnowaliśmy z wielu rzeczy. Zdaliśmy sobie sprawę, jak ważna jest rodzina.
Aby miło i przyjemnie spędzić czas w gronie najbliższych serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania lekcji katechezy. Aby urozmaicić Dzieciom czas i przybliżyć postać Pana Jezusa w Wielkim Poście, dwa razy w tygodniu będę umieszczała na stronie naszego przedszkola krótkie scenariusze.
Bardzo Państwu dziękuję, za odtworzenie swoim Pociechom tych scenariuszy.
Z wyrazami wdzięczności i pamięcią w modlitwie, Monika Geisler
Serdecznie zapraszam do udziału w pierwszej wirtualnej lekcji religii
„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Ja jestem dobrym pasterzem i znam (owce) moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce”.
J 10, 11.12 14.15
„Pan Jezus jest naszym pasterzem, a my Jego owieczkami”
1. Krótka modlitwa „Któryś za nas cierpiał rany. Jezu Chryste zmiłuj się nad nami”.
2. Kochanie Dzieci, na pewno pamiętacie przypowieść o Dobrym Pasterzu, który miał sto owiec. Zapraszam Was do obejrzenia krótkiego filmiku. Zachęcam do uważnego słuchania tekstu piosenki, aby odpowiedzieć na poniższe pytania quizowe.
1. Kto zajmował się owieczkami?
2. Ile owiec miał pasterz?
3. Przed kim pasterz ostrzegł owieczki?
4. Co zrobiła jedna z owieczek?
5. Kiedy pasterz spostrzegł, że brakuje jednej owieczki?
6. Jak zareagował pasterz, kiedy znalazł zagubioną owieczkę?
3. Moi Drodzy z przypowieści o Dobrym Pasterzu dowiadujemy się, że Pan Jezus troszczy się o każdego z nas, tak jak pasterz troszczy się o swoje owieczki.
4. Zapraszam Was serdecznie do wykonywania pracy plastycznej „owieczka”. Potrzebna jest nam wata (może być kula uformowana z białej kartki papieru), klej, nożyczki, papier kolorowy lub biała kartka.
5. Na zakończenie zaśpiewajcie piosenki ruchowe, których nauczyliście się na lekcji religii.
„Pan jest pasterzem moim”
„Jak dobrze być barankiem, wybiegać na polankę…”
Życzę przyjemnych wrażeń!
Pozdrawiam serdecznie, Monika Geisler