• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Karnawał w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  W pierwszym tygodniu lutego tematem przewodnim naszych zajęć był „Karnawał na świecie”. Rozpoczęliśmy od rozmów i obejrzenia filmików związanych z karnawałem w różnych częściach świata. Dzieci miały więc okazję podziwiać barwny korowód smoków w Chinach, karnawał w Wenecji, w którym królują piękne stroje i obowiązkowo efektowne maski, czy w końcu chyba najbardziej kolorowy, pełen barwnych piór, cekinów, błyszczących kamieni i wszechobecnej samby – karnawał w Rio.
  W środę, my sami przebrani w ciekawe stroje bawiliśmy się na naszym balu przebierańców. Najpierw były prezentacje strojów. Każde wchodzące do sali dziecko opowiadało o postaci, za którą było przebrane. Podziwialiśmy Państwa i Dzieci kreatywność. Były: ważki, smoki, księżniczki, czarodzieje, policjanci, strażacy ale był też i Pan Prezydent. Później w sali „Pszczółek” pięknie udekorowanej balonami, serduszkami rozpoczęliśmy wspólną zabawę z klaunem. Były zabawy integracyjne, tańce i najbardziej wyczekiwane przez dzieci łapanie baniek mydlanych.
  Poza „karnawałowym tygodniem” był też normalny tydzień pracy. Poznaliśmy kolejną z liter alfabetu – „B” i „b”, a w trakcie zabaw matematycznych dowiedzieliśmy się, że cyfra „0” to wcale nie takie „nic” a bardzo ważna cyfra. Bez niej nie byłoby zapisu dziesiątkowego – 10, 20, …, 100, …, 1000 itd.
  Stosując wiele ćwiczeń matematycznych dzieci zrozumiały co to znaczy zero czyli np. pusty portfel, pusta szklanka, pusta butelka, pusty talerz itd…
  Podsumowaniem tygodnia były ćwiczenia manualne oraz ćwiczące wyobraźnię twórczą, które uruchomiliśmy podczas samodzielnego wykonywania pięknych, barwnych masek karnawałowych.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Danuta Wieczorek i Asia Duda