• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Elementy pogody w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  W ubiegłym tygodniu zajmowaliśmy się blokiem tematycznym pt. „Deszczem malowane”. Dzieci każdego dnia rozpoznawały pogodę za oknem. Dowiedziały się, że elementami pogody są: słońce, chmury, opady i wiatr. „Tygryski” wiedzą, że wyróżniamy 3 rodzaje opadów: deszcz, śnieg i grad. Realizując ten temat nie mogliśmy zapomnieć o obiegu wody w przyrodzie. Obejrzeliśmy filmiki edukacyjne, które w łatwy i prosty sposób wyjaśniły dzieciom ten niezwykle ważny proces. Poznaliśmy dzięki temu, dwa nowe słowa: parowanie i skraplanie oraz wytłumaczyliśmy ich znaczenie za pomocą doświadczeń.
  W minionym tygodniu rozmawiając między innymi o deszczu, słuchaliśmy utworu pt. „Preludium deszczowe” Fryderyka Chopina. Tym sposobem powiększyliśmy grono „Wybitnych Polaków” o kolejnego pianistę i kompozytora. Dzieci poznały najważniejsze fakty z życia F. Chopina, były bardzo zaciekawione jego życiorysem. Podczas wykonywania pracy plastycznej, słuchaliśmy jego utworów.
  Jak co tydzień, zapoznaliśmy się z kolejną literą „k”, „K” oraz cyfrą „5”. Wykonywaliśmy wiele ćwiczeń w Kartach pracy, dokonywaliśmy analizy i syntezy wyrazowej, doskonaliliśmy ich pisownię jak również przeliczaliśmy zbiory w tym zakresie.
  Swoje urodzinki obchodzili: Wojtuś, Mikołaj, Marysia oraz Marta. Życzymy wszystkiego najlepszego dla naszych solenizantów.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Joanna Duda i Danuta Wieczorek