• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Dzień Pluszowego Misia

  Drodzy Rodzice!


  W tym roku Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy w poniedziałek, 29 listopada. Był to kolejny, wspaniały i wyjątkowy czas. Od samego rana czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki ubrane w odcienie brązu i szarości z wesołymi opaskami na głowach, uśmiechające się do nas pluszowe misie i radosne dekoracje, to tylko początek tego wspaniałego święta. Każda z grup, w swoich salach rozmawiała o  różnych misiach, dzieci poznały również genezę powstania tego święta. Powstały piękne prace plastyczne, które zdobią naszą szatnię. Przedszkolaki miały okazję opowiedzieć o swoich misiach i pobawić się pluszakami rówieśników. Po obiedzie udaliśmy się wszyscy do sali „Pszczółek” gdzie pięknie zaprezentowała się każda z grup, śpiewając piosenki o misiach przy akompaniamencie Pani Agnieszki. Następnie czekała na nas niespodzianka. Nasze przedszkole odwiedziła wspaniała aktorka, Pani Krystyna Popławska, która tym razem przedstawiła dla nas przedstawienie pt. „Tygrys Pietrek” w formie teatru cieni. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą obserwowały rozwoj wydarzeń, a tematem przewodnim teatrzyku była odwaga. „Łatwo być odważnym, jak się myśli o innych, nie o sobie” – usłyszały dzieci. Na koniec, Pani Krystyna pokazała dzieciom jak wygląda i na czym polega teatr cieni.
  Podczas podwieczorku czekała na dzieci kolejna niespodzianka w postaci „Misia Lubisia”. Był to niewątpliwie dzień, na który czekał każdy przedszkolak. Mamy nadzieję, że każdy zapamięta ten dzień na długo. Dziękujemy Wam, kochani Rodzice za przygotowanie dzieci.

  Podczas tego ważnego dla nas święta, towarzyszyła nam Pani Jolanta Pierończyk, której artykuł wraz z fotorelacją można zobaczyć na portalu Tychy Nasze Miasto.
  Dziękujemy i zapraszamy również do naszej FOTOGALERII.

  Serdecznie pozdrawiamy!