• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Dzień Niepodległości

  Drodzy Rodzice!
  11 listopada 1918 r. – dzień, który kojarzy się Polakom jednoznacznie z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości, został oficjalnie uznany jako święto państwowe dopiero pod koniec lat 30. XX w.
  W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. W tym szczególnym dniu dzieci przychodzą do przedszkola odświętnie i uroczyście ubrane,  a na ich piersi widnieją kotyliony w barwach narodowych. Dzień Niepodległości jest bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
  W tym roku, podczas uroczystej akademii dzieci z grupy „Króliczki” zaśpiewały piosenkę pt. „Legenda”, a solista Franek przepiękną piosenkę pt. „Orła skrzydeł cień”. Wyżej wymienione utwory zostały zaprezentowane podczas przeglądu w VII Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej i Historycznej „Nad Nami Orzeł Biały”. Swoje patriotyczne występy przedstawiły również dzieci z grupy „Tygryski” i „Pszczółki”.
  Pragniemy serdecznie podziękować za przygotowanie dzieci do tego wyjątkowego dnia.
  Zapraszamy do oglądania FOTORELACJI i FILMU.
  Pozdrawiamy serdecznie życząc przyjemnego świętowania Dnia Niepodległości.
  Dyrekcja oraz Pracownicy Kubusiowego Przedszkola