• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Dzień Górnika

   „ Nie poznasz dzisiaj Śląskiej ulicy,
  taka odświętna i kolorowa
  grają orkiestry idą górnicy
  czapki z piórami mają na głowach.”

  Kochani Rodzice!
  Mimo tego, że mieszkamy na Śląsku, taki obraz przedstawiony w wierszu Romana Pisarskiego powoli staję się rzadkością. Dlatego, aby przybliżyć tradycje związane z obchodami Barbórkowego święta oraz poznać ciężką pracę na kopalni, zaprosiliśmy do naszego przedszkola górników. Mieliśmy przyjemność gościć dziadków Filipa R. i Kamila G. z grupy ,,Kangurki”, dziadka Adasia z ,,Maleństw” i Pawła L. z ,,Tygrysków”, a także tatusia Zuzi S. z ,,Kubusiów”.  Dzieci w tym roku, zaproszonych górników powitały wyjątkowym, trochę innym niż zwykle programem artystycznym.  Wszystkie grupy wiekowe w pięknych odświętnych ubraniach, z wiankami i czapkami górniczymi na głowach zaprezentowały swoje programy artystyczne, tańczyły, śpiewały oraz recytowały.  
  Niewątpliwie wielką atrakcją dla dzieci były górnicze mundury, w których nasi goście się zaprezentowali. Każda grupa miała okazje zaprosić naszych górników do swoich sal, gdzie dzieci podziwiały także medale i odznaczenia, przymierzyły czako, czyli górniczą czapkę z piórami, dotykały górniczej szpady.  Panowie podzielili się również wiedzą na temat ciężkiej pracy na kopalni.
  Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w przedszkolu 04.12.2019r. Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim gościom za poświęcony nam czas i podzielenie się wiedzą na temat specyfiki pracy górników. Dziękujemy również wszystkim Rodzicom, którzy jak zawsze wspaniale przygotowali naszych przedszkolaków do tej uroczystości.
  Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie.