• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Dzień Dyni w „Pszczółkach”

  Drodzy Rodzice!

  W poniedziałek w przedszkolu obchodziliśmy „Święto Dyni”. „Pszczółki” poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych, mówiliśmy jakie potrawy można przygotować z dyni. W tym dniu w przedszkolu dzieci były ubrane na pomarańczowo. Kolorowaliśmy dynię, lepiliśmy plasteliną. „Pszczółki” wykonały piękne prace plastyczne, które można podziwiać na naszej grupowej tablicy w szatni. Prace zachwycały pomysłowością.
  W „Pszczółkach” tematem tygodnia było bezpieczeństwo na drodze. Rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być bezpiecznym na drodze i podczas zabawy w przedszkolu. Poznaliśmy zawody: ratownika, lekarza, policjanta i strażaka, a także numer alarmowy 112. „Pszczółki” przypomniały sobie i utrwaliły sygnalizację świetlną. Wszystkie dzieci wiedziały, że pieszy na czerwonym świetle stoi, a na zielonym- przechodzi przez ulicę. Dzieci poznały także znaki drogowe, rozmawialiśmy o tym w jaki sposób należy zachowywać się na drodze, że można przechodzić przez ulicę w miejscu tylko do tego wyznaczonym, czyli na pasach. „Pszczółki” podczas zajęć wykazały się dużą wiedzą.
  W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, dzieci uczą się wiersza z „Katechizmu polskiego dziecka”, jednego z wierszy patriotycznych Władysława Bełzy, który zaczyna się od słów „Kto ty jesteś?…”Dzieci powoli przygotowują się również do święta Pluszowego Misia, które odbędzie w listopadzie oraz do Dnia Górnika.
  Koniec października był piękny i bardzo słoneczny, dlatego „Pszczółki” dużo czasu spędzały na  świeżym powietrzu, bawiąc się na zamku dmuchanym, w ogrodzie oraz zbierając kolorowe liście.
  To był miły i udany tydzień. Zapraszam do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Działoszyńska