• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Czerwcowe przygody w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!
  Wiele pięknych chwil za nami. Przez ostatnie półtorej tygodnia wiele działo się w naszej grupie. Uroczyste zakończenie roku już za nami. Dzieci pięknie podziękowały pani Monice, która prowadziła z nimi bardzo ciekawe zajęcia z religii oraz pani Agnieszce – logopedzie, która przez te wszystkie lata uczyła je pięknej wymowy, zawsze służyła dobrą radą i udzielała dzieciom cennych wskazówek, w jaki sposób ćwiczyć, by ich mowa była poprawna. Podziękowały również Panu Piotrowi za fantastyczną grę w szachy oraz Pani Magdalenie za niezwykłe, wtorkowe zajęcia teatralne. Teraz wiele radosnych emocji dostarczył dzieciom festyn rodzinny, który odbył się we wtorek, 13 czerwca w naszym przedszkolu. Utalentowane „Króliczki” zaprezentowały dwa układy taneczne. Dzieci były wzruszone, ponieważ mogły to popołudnie spędzić w towarzystwie swoich kochanych rodziców, jak również obdarować ich pięknym serduszkiem, które wykonały na zajęciach z ceramiki.
  Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc zabrałyśmy Nasze starszaki w egzotyczną podróż. Dzieci wysłuchały ciekawego listu, który został napisany przez chłopca o imieniu Miguel mieszkającego w Meksyku. Na tej podstawie dzieci dowiedziały się, gdzie leży Meksyk, jak wygląda tam dzień ich rówieśników, w co się bawią, co jedzą. W ten sposób odbyliśmy podróż do Ameryki północnej i południowej. Płynąc szlakiem dawnych żaglowców dzieci przypomniały sobie postaci Krzysztofa Kolumba i Amerigo Vespucciego. Wskazywały na ilustracjach kowboja, Indianina oraz Meksykanina. Kolejnego dnia zrobiło się gorąco, ponieważ dotarliśmy do Afryki. Dzieci poznały zwierzęta zamieszkujące ten kontynent. Bardzo podobał nam się krajobraz Afryki, dzieci wiedzą, że jest on zróżnicowany pod względem geograficznym są na nim pustynie, sawanna i dżungla. Kolejnym kontynentem, na którym poskakaliśmy z kangurami i misiami koala była piękna Australia. Dzieci były ciekawe, jak wyglądają słonie indyjskie, zaklinacz węży i kolorowe sari, dlatego udaliśmy się w podróż do Indii. „Króliczki” znają już alfabet więc postanowiły poznać hiraganę – alfabet japoński. Usłyszały o ceremonii herbacianej i malowaniu herbatą. Koniec tygodnia stanowił piękne podsumowanie naszej podróży. Zajęcia odbyły się w naszym pięknym ogrodzie. Dzieci miały za zadanie dopasować do poszczególnych kontynentów, których kontury były wydrukowane, zwierzęta, zabytki, mieszkańców, tradycje, elementy krajobrazu. Ćwiczenie wzbudziło mnóstwo pozytywnych emocji wśród dzieci. Korzystając z uprzejmości właściciela Lodowato, tatusia naszych wspaniałych absolwentek, „Króliczki” mogły w czwartek zjeść smaczne lody. Z tego miejsca chcemy bardzo podziękować. Lody były pyszne.
  Obchodziliśmy urodziny Alicji, Marlenki, Aleksandry oraz Pana Konrada. Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń. Dzieci brały udział w zajęciach z języka angielskiego, rytmiki, robotyki, gimnastyki oraz chętnie grały w szachy. Wiele czasu poświęcamy teraz na zabawy ogólnorozwojowe zarówno w sali, jak i na świeżym powietrzu. Dwa ostatnie tygodnie czerwca przed nami. Planujemy pięknie i twórczo spędzić czas z Naszymi „Króliczkami”. Dzieciom, które udały się na letni wypoczynek życzymy dużo słonka.
  Zapraszamy do oglądania ZDJĘĆ.
  Pozdrawiamy serdecznie, Sylwia Ścierska i Joanna Duda