• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Bal Karnawałowy

  Drodzy Rodzice!

  Za nami czas, na który czekały wszystkie przedszkolaki. W piątek 29 stycznia 2021r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Czas ten kojarzy nam się ze wspaniałą zabawą, dobrym humorem, a przede wszystkim z barwnymi strojami.  Przedszkole pięknie przystrojone w balony, serpentyny i maski czekało na najważniejszych gości. Tego dnia już od wczesnych godzin porannych w przedszkolu pojawiały się bajkowe postaci. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek a podczas zabawy w sali ,,Pszczółkowej” można było spotkać: wróżki, księżniczki, motylki, biedronki, syrenki, rycerzy, smoki, piratów, policjantów czy strażaków… Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.
  W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz grupowych.  Potem była już tylko wspaniała zabawa przy muzyce, którą nadzorował kolorowy Klaun. Prawdziwe bańki mydlane, tańce czy zabawy ruchowe to tylko część z atrakcji, których dzieci mogły doświadczyć w tym pięknym dniu. Po powrocie do swoich sal na każdą grupę czekał słodki poczęstunek. Następne były konkursy i różne zawody, po których zakończeniu przedszkolaki opowiadały o swoich strojach i o tym jak wspaniale się bawiły.
  Trudny czas pandemii w dalszym ciągu trwa, lecz kalendarz zaplanowanych uroczystości na obecny rok w naszym przedszkolu przewidywał również bal. Tradycji stało się więc zadość, ale pamiętaliśmy o bezpieczeństwie wychowanków i całego personelu. Zabawa została podzielona na kilka tur tak, by każda grupa mogła skorzystać z atrakcji przewidzianych na ten dzień. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego dnia. Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
  Zapraszamy do przeczytania ARTYKUŁU o naszym balu na tychy.naszemiasto.pl, który napisała Pani Jolanta Pierończyk.

  Zdjęcia: „Maleństwa”, „Pszczółki”, „Kangurki” – Cz.1, Cz.2, Cz.3
  Zdjęcia: „Króliczki”, „Tygryski” – Cz.4, Cz.5, Cz.6, Cz.7

  Filmy:
  „Maleństwa”, „Pszczółki” i „Kangurki” – FILM
  „Króliczki” i „Tygryski” – FILM

  Pozdrawiamy serdecznie.