• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Atrakcji ciąg dalszy – lipiec w „Tygryskach”

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny wakacyjny tydzień za nami. Wiele się działo, pozytywnych wrażeń nie brakowało.
  Rozpoczęliśmy tydzień od poniedziałkowego spotkania z muzyką. Tym razem były to skrzypce. Instrument malutki jednak bardzo piękny. Dzieci miały okazję posłuchać różnych utworów przygotowanych przez skrzypaczkę. Odgadywały również tytuły bajek. Dowiedziały się, że osoba która tworzy skrzypce to lutnik, poznały różne techniki artykulacyjne na skrzypcach takie jak: pizzicato oraz legato. Przedszkolaki wiedzą również, że mężczyzna grający na skrzypcach to skrzypek, a kobieta to skrzypaczka. Dzieci chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach, uważnie słuchają i biorą aktywny udział podczas spotkań z muzykami.
  We wtorek, ponownie odwiedziła nas Karolinka. Tym razem ze swoją starszą koleżanką Julką. Dziewczynki  pokazały stroje, w których występują, buty, jak również fryzury. Chętne dziewczynki miały możliwość bycia modelkami, a ich starsze koleżanki wykonały na ich głowach piękne upięcia. Na koniec odbyła się prezentacja tańców standardowych i latynoamerykańskich.
  W środę i czwartek skupiliśmy się na aktywności plastycznej dzieci. W środę, „Tygryski” wykonały pracę „Zachód słońca nad morzem”, a w czwartek przenieśliśmy się z malowaniem do ogrodu. Tam, na dużych formatach papieru powstały prace o tematyce wakacyjnej. Prócz farb, pędzli i kleju dzieci wykorzystały też piasek oraz muszelki. W tym dniu swoje urodziny obchodziła Pani Dyrektor. Wszystkie grupy zebrały się w sali „Króliczków” by pięknie zaśpiewać sto lat i złożyć życzenia. Każda grupa przygotowała piękne laurki, a dziewczynki z naszej grupy samodzielnie odczytały życzenia. Nie brakowało uścisków i serdecznych uśmiechów kierowanych do solenizantki. Każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek oraz piękną kolorowankę.
  W piątek odwiedziliśmy siłownię „Revital” w Tychach, gdzie pod okiem Pani instruktorki dzieci miały okazję bawić się bardzo dużymi piłkami, a także w rytm muzyki wykonywać ćwiczenia – aerobik. Dzieci były bardzo zadowolone i uśmiechnięte z takiej formy spędzania czasu. Po obiedzie na dzieci czekała kolejna taneczna niespodzianka. Odwiedziła nas nasza absolwentka Lena, która zaprezentowała taniec współczesny. Dziewczynka ma wiele osiągnięć na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Między innymi uzyskała tytuł Najlepszego Solisty Turnieju w Ogólnopolskim Konkursie Revolution of Dance w 2021 roku. Gratulujemy!
  To był kolejny radosny tydzień, wypełniony różnymi atrakcjami. Korzystamy w pełni z pięknej pogody i wolny czas spędzamy w naszym ogrodzie oraz na spacerach.
  Zapraszamy do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiamy serdecznie, Danuta Wieczorek i Joanna Duda