• Przedszkole Niepubliczne "Kubusia Puchatka"
 • 32 2182116
 • ul. Hetmańska 1, 43-100 Tychy
 • Nowinki

  Aktywny, wakacyjny czas w „Króliczkach”

  Drodzy Rodzice!
  Kolejny tydzień lipca to w „Króliczkach” taniec, ruch i zabawa. W poniedziałek naszym gościem była Pani Gabriela, która przedstawiła dzieciom instrument smyczkowy, na którym gra. Były to skrzypce. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały przygotowanego koncertu, jak również dowiedziały się wielu ciekawych informacji na jego temat. Chętni mogli nawet spróbować zagrać na instrumencie. „Króliczki” nie mogły doczekać się zajęć szachowych, które odbyły się w tym samym dniu.
  We wtorek od rana w wielkiej tajemnicy „Króliczki” przygotowywały niespodziankę dla Naszej Pani Dyrektor. Całą grupą tworzyliśmy na Jej urodziny duże serce, na którym odbiły swoje dłonie. Nie ukrywamy, że „Króliczki” uwielbiają zajęcia plastyczne i w związku z tym, postanowiły przygotować również swoje laurki z tej okazji. Po południu uraczyła nas swoją obecnością Karolinka, która dwa tygodnie wcześniej prowadziła zajęcia taneczne dla przedszkolaków. Tym razem w asyście koleżanek pokazały nam nie tylko swoje zdolności taneczne, ale również zwróciły uwagę na stroje i fryzury, które odgrywają znaczącą rolę podczas występów. „Króliczki” bardzo chętnie brały udział w nauce samby. Kilka dziewczynek zgłosiło się na ochotnika, aby mieć pięknie uczesane włosy. Emocji i wrażeń co nie miara.
  Środę rozpoczęliśmy od niespodzianki dla Pani Dyrektor. Wszystkie przedszkolaki odśpiewały pięknie sto lat. Przedstawiciele poszczególnych grup wręczyli piękne laurki. Dzieci otrzymały słodkości i piękne kolorowanki. Resztę dnia spędziliśmy na zabawach w naszym ogrodzie.
  Czwartek rano „Króliczki” roześmiane od ucha do ucha wyjechały na basen. Tam zabawom nie było końca. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekały rybki z gliny, które przebyły długą drogę. „Króliczki” z ogromnym zaangażowaniem i starannością pomalowały swoje rybki.
  W piątek rano, po śniadanku wyruszyliśmy na ciekawe zajęcia do „Revital fitness”. Zaciekawione miejscem przedszkolaki, oglądały wszystko i z uwagą słuchały tego, co miała do powiedzenia Pani Aneta menager obiektu. Później dzieci uczestniczyły w zajęciach z Panią Dominiką. Najpierw rozgrzewka, później tańce, zabawy i elementy joggi. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć z cyklu „For Kids”. Po obiadku, czekała na dzieci kolejna niespodzianka. Nasza absolwentka Lena, która zaprezentowała taniec współczesny. Dziewczynka ma wiele osiągnięć na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Między innymi uzyskała tytuł Najlepszego Solisty Turnieju w Ogólnopolskim Konkursie Revolution of Dance w 2021 roku. Gratulujemy!
  W tym tygodniu tematem przewodnim był taniec. Dzieci poznały różne rodzaje tańca. Wiedzą, który taniec jest charakterystyczny dla danego kraju i jak ubrani są tancerze. W tym tygodniu urodzinki obchodzili Tomek i Alisa. Były słodkości, życzenia, odśpiewane sto lat. Kochani jeszcze raz życzymy Wam dużo zdrowia, radości, uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń.
  Kochani Rodzice atrakcji mamy sporo, humory nam dopisują.
  Zapraszam do oglądania zdjęć.
  Pozdrawiam serdecznie, Sylwia Ścierska